شما اینجا هستید
اجتماعی » تامین آب شرب اولویت نخست استان کهگیلویه و بویراحمد

«علی محمد احمدی» استاندار کهگیلویه و بویراحمد در نشست شورای حفاظت از منابع آب استان با اشاره به وضعیت اقلیمی کشور و به تبع آن استان، افزود: باتوجه به کاهش نزولات آسمانی و سفره‌های آب زیرزمینی می‌طلبد شهروندان در مصرف آب این مایه حیات، صرفه‌جویی کنند.

وی خواستار تسریع در اجرای پروژه‌های حوزه آب شد و اظهار داشت: باید تمهیدات لازم برای مدیریت انتقال آب اندیشیده شود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با تاکید به نقش پررنگ رسانه ها در اصلاح شیوه مصرف آب، خاطرنشان کرد: مطبوعات و رسانه‌های جمعی بازوان توانمند دولت هستند و انتظار می‌رود با ساخت برنامه‌های فرهنگی و سمعی و بصری نحوه صحیح مصرف آب را به مخاطب و شهروندان آموزش دهند . مدیریت منابع آبی استان نیازمند برنامه ریزی‌های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت است . فرمانداران شهرستان‌های ۸ گانه استان در خصوص مدیریت آب در نشست بعدی این کارگروه بایدگزارش خود را  ارائه دهند . می‌طلبد دستگاه‌های اجرایی در برنامه ریزی‌های خود تمهیدات لازم برای سازگاری با خشکسالی را بیندیشند و در این زمینه در حوزه عمومی نیز فرهنگ سازی‌های لازم انجام شود .

احمدی با تاکید بر اینکه تامین آب آشامیدنی اولویت نخست استان است، بیان کرد: قیمت تمام شده آب شرب در استان بالاست و بنابراین فرهنگ‌سازی عمومی برای اصلاح الگوی مصرف آب ضروری است .

وی خواستار شناسایی، کشف و جمع‌آوری انشعابات و چاه‌های غیرمجاز در استان شد و ادامه داد: با متخلفان برداشت آب از چاه‌های استان برخورد می شود . در راستای مدیریت تنش آبی همکاری همه دستگاه‌های اجرایی، نهادهای انتظامی و قضائی لازم و ضروری است و انتظار می‌رود همگان پای کار باشند. / ایسنا،

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

گچ نا | خبری | تفریحی | شخصی | مذهبی