شما اینجا هستید
کهگیلویه و بویراحمد » ۸۰۰ میلیارد ریال در بافت فرسوده دوگنبدان هزینه شد

طرح احیای بافت فرسوده شهر دوگنبدان که از سال ۱۳۸۷ تصویب شد چندین سال به دلیل نبود اعتبار راکد بود و در سال ۱۳۹۴ عملیات اجرایی آن شروع شد.
روح الله عمادی روز یکشنبه در نشست بررسی مشکلات بافت فرسوده دوگنبدان گفت: کار کارشناسی سه هزارو ۵۰۰ واحد از بافت فرسوده دوگنبدان تاکنون انجام شده است که از این تعداد تاکنون یکهزارو ۶۰۰ واحد مجوز نقشه دریافت کرده‌اند.
عمادی ابراز کرد: هم اکنون عملیات اجرایی یکهزارو ۲۵۰ واحد از این طرح آغاز شده که ۹۰۰ واحد در مرحله بهره برداری است و سه هزارو ۵۰۰ نفر از ساکنان بافت فرسوده تاکنون در ۸۵۰ باب از واحدهای آماده بهره برداری اسکان یافته‌اند.
وی تصریح کرد: این تعداد واحد مسکونی در محله‌های سادات، رادک، لبنان، کیامرثی، مرکز شهر و سایر مناطق شامل طرح احیای بافت فرسوده شهر دوگنبدان نوسازی شده است.
عمادی اظهار داشت: بازسازی بافت فرسوده شهر دوگنبدان در سال ۹۵ رشد خوبی داشته ولی در نیمه دوم سال ۹۶ روند نامناسبی به خود گرفته است.
وی گفت: همکاری نکردن برخی از بانک‌های عامل و تعدادی از دستگاه‌های اجرایی به‌ویژه خدمات رسان در روند اجرایی این طرح تأثیر مهمی داشته است.
فرماندار گچساران نیز در این نشست گفت: بیش از ۴۳ درصد از یک هزارو ۲۵۰ واحد بافت فرسوده که عملیات اجرایی آنها آغاز شده فاقد سند مسکونی هستند.
عبدالرحیم رحیمی افزود: برای نوسازی یک هزارو ۲۰۰ واحد مسکونی بافت فرسوده دوگنبدان ۵۵۲ میلیارد ریال اختصاص یافته است.
وی اظهار داشت: این اعتبار به صورت تسهیلات بانکی و کمک‌های بلاعوض برای نوسازی این تعداد واحد مسکونی در نظر گرفته شده است و براساس توافق با بانک‌ها مشکلی برای پرداخت این تسهیلات وجود ندارد.
رحیمی تصریح کرد: بانک ملی این شهرستان تاکنون به ۵۶۰ نفر از متقاضیان بافت فرسوده دوگنبدان تسهیلات بانکی پرداخت کرده است.
وی بیان کرد: انتظار می‌رود دستگاههای خدمات رسان در خیابان‌هایی که ۸۰ درصد بازسازی انجام شده نسبت به بهسازی تاسیسات خود اقدام کنند.
رحیمی ابراز داشت: برای ساخت هر یک از واحدهای مسکونی بهره برداری شده ۴۰۰ میلیون ریال تسهیلات بانکی ارزان قیمت و ۶۰ میلیون ریال کمک بلاعوض پرداخت شده است.
وی تصریح کرد: تسهیلات پرداخت شده تا سه سال دوره تنفس، چهار درصد کارمزد و ۱۵ سال دوره بازپرداخت دارد.
رحیمی عنوان کرد: تخریب رایگان، جمع آوری انشعاب‌های برق، آب و گاز، تخفیف در پروانه‌های ساختمانی و ضمانت زنجیره‌ای از دیگر خدمات ارائه شده برای احیای بافت فرسوده شهر دوگنبدان است.
۲۰ هزار نفر در واحدهای مسکونی بافت فرسوده شهر دوگنبدان ساکن هستند که آسیب‌های فرهنگی و خطر حوادث طبیعی و انسان‌ساز آنها را تهدید می‌کند و این طرح فرصتی برای کاهش این آسیب‌هاست.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

گچ نا | خبری | تفریحی | شخصی | مذهبی